POZNAJ IMAG ANDROID

Jak poprawić efektywność zarządzania magazynem i pozbyć się błędów, które mogą zaburzać pracę, powodować opóźnienia czy niepotrzebnie angażować pracowników zajmujących się innymi zadaniami? Odpowiedzią na to pytanie jest wdrożenie aplikacji Kolektor Android, która działa z magazynem WAPRO. Oto najważniejsze korzyści, wymagania i funkcje tego rozwiązania.
Kolektor Android dla WAPRO to aplikacja wdrażana przez IMAG Software, skierowana do użytkowników magazynów WAPRO. Głównym celem oprogramowania jest ułatwienie obsługi bezprzewodowych kolektorów danych z poziomu urządzenia z systemem Android lub strony WWW. Dzięki temu można zauważalnie poprawić efektywność pracy, zmniejszyć liczbę błędów oraz zaoszczędzić czas. Takie rozwiązanie sprawdzi się w każdym magazynie – niezależnie od branży, w której działa firma.
Podstawowym zadaniem oprogramowania jest tworzenie dokumentów buforu, czyli danych pobieranych z urządzeń podpiętych do systemu WAPRO. Proces ten jest szybki i w pełni zautomatyzowany przez bezpośrednią integrację z programem WAPRO Mag, który umożliwia przekazywanie danych z kolektora bezpośrednio na dokument utworzony w systemie. W efekcie można liczyć na wzrost wydajności pracy magazynierów i brak konieczności ręcznego wprowadzania informacji, co przekłada się na ograniczenie ryzyka wystąpienia błędów.

Jakie jeszcze korzyści oferuje Kolektor Android dla WAPRO?​

Kolektor Android dla WAPRO pozwala nie tylko na tworzenie buforów danych WAPRO Mag, lecz także na sprawne i wygodne przeszukiwanie buforów wraz z kartoteką artykułów. Aby odnaleźć poszukiwany produkt, wystarczy jedynie wpisać jego dane: może to być nazwa, indeks katalogowy czy informacje pobrane z kodu kreskowego. Jeśli produkt jest w systemie, aplikacja od razu pokaże użytkownikowi wszystkie zapisane informacje.

Aplikacja znacząco ułatwia pracę w magazynie – zarówno na co dzień, jak i np. w trakcie inwentaryzacji. Kolektor Android pozwala bez problemu odnaleźć potrzebne produkty, ocenić ich liczbę i stan oraz zdobyć wszelkie dane potrzebne do wypełniania dokumentów. To wszystko zapewnia poprawę porządku w magazynie, jak również zadowolenie pracowników, którzy mogą łatwo i szybko wykonywać nawet skomplikowane obowiązki.

Oprogramowanie dla każdej firmy

Aplikacja Kolektor Android to narzędzie, które powinno znaleźć się w każdej firmie wykorzystującej magazyny WAPRO. Sprawdzi się niezależnie od branży czy skali działalności – to sposób na poprawę wydajności zarówno w małych, jak i dużych firmach. Oprogramowanie polecane jest przede wszystkim przedsiębiorstwom, które chcą wyróżnić się na tle konkurencji. Rozwiązania WAPRO pozwalają wyeliminować błędy, a także zaoszczędzić czas oraz zasoby. Dzięki temu firma może funkcjonować sprawniej, a co za tym idzie – obsługiwać więcej zamówień klientów.

Poprawa jakości pracy w magazynie​

Rozbudowana funkcjonalność aplikacji Kolektor Android dla magazynów WAPRO sprawia, że firmy mogą liczyć na szereg korzyści. Użytkownicy doceniają przede wszystkim szybkie tworzenie dokumentów buforu, które przekłada się na skrócenie czasu trwania procesów magazynowych. Dzięki oprogramowaniu można również skuteczniej zarządzać stanem magazynowym oraz zmniejszyć liczbę błędów czy też pracy z dokumentacją.
Wykorzystanie Kolektora Android pozwala na dokładne raportowanie produktów, co widać przede wszystkim podczas inwentaryzacji. Podczas codziennej pracy oprogramowanie zapewnia dostęp do wielu przydatnych informacji wykorzystywanych w pracy magazynierów. Z jego użyciem można szybko sprawdzić np. dokładną lokalizację towarów, z uwzględnieniem dat ważności i numerów serii. To wszystko przekłada się na zauważalnie zmniejszoną liczbę dokumentacji zarówno tej dostępnej w systemie, jak i w wersji papierowej.

Wymagania aplikacji Kolektor Android dla WAPRO

Gdzie można zainstalować Kolektor Android dla WAPRO? Wymagania aplikacji są dostosowane do sprzętów stosowanych w magazynach, co sprawia, że wdrożenie tego rozwiązania nie powinno stanowić problemu. Należy jednak pamiętać o różnicach w wymaganiach dla stanowiska oraz serwera.

Dla stanowiska:

system Windows 10 lub nowszy,

procesor 1 GHz (kompatybilny z x86 lub x64),

karta XGA/XVGA (obsługująca rozdzielczość min. 1024 x 768 px),

co najmniej 2 GB wolnego miejsca na dysku,

2 GB RAM

Dla serwera:

Windows 2012 R2,

procesor 2 GHz (kompatybilny z x86 lub x64),

karta XGA/XVGA (obsługująca rozdzielczość min. 1024 x 768 px),

co najmniej 2 GB wolnego miejsca na dysku,

2 GB RAM

rok produkcji urządzenia – 2014 lub nowszy

Proces instalacji na stanowisku komputerowym

Przed zainstalowaniem aplikacji Kolektor Android dla WAPRO należy upewnić się, czy na stanowisku zainstalowano wymagane usługi i biblioteki:

.NET Core Runtime w wersji odpowiadającej systemowi (x68 bądź x86),

 pakiet ASP.NET Core 6.0.10 Windows Hosting,

 usługa IIS (Internet Information Services).

Dopiero po ich zainstalowaniu można przystąpić do dalszych zadań. Sama instalacja to prosty proces, który obejmuje wypakowanie plików w konkretnej ścieżce na serwerze, nadanie uprawnień użytkownikowi IIS oraz ustawienie roli serwera. Następnie należy uruchomić aplikację i uzupełnić wszelkie parametry potrzebne do jej działania. Na koniec może być konieczne odblokowanie oprogramowania w zaporze Windows Defender. Szczegółowe informacje można znaleźć w instrukcji dołączanej do Kolektora Android dla WAPRO.

Instalacja na urządzeniu mobilnym​

W tym przypadku wystarczy pobrać aplikację, zainstalować ją i wprowadzić niezbędne ustawienia. Najważniejszym parametrem jest URL do aplikacji Kolektor Android zainstalowanej na serwerze. Aplikacja mobilna umożliwia tworzenie profili, a także obsługę dodatkowych funkcji, takich jak automatyczne zatwierdzanie produktów po skanowaniu.

Uruchomienie w przeglądarce

System działa nie tylko na dedykowanych stanowiskach czy urządzeniach mobilnych, lecz także w przeglądarce internetowej, dzięki czemu można z niego korzystać z praktycznie dowolnego sprzętu. W pasku adresu należy wprowadzić IP oraz port do zainstalowanej aplikacji Kolektor Android, a następnie utworzyć konto użytkownika lub wprowadzić dane logowania. Po zalogowaniu można korzystać z panelu, który zapewnia dostęp do najważniejszych funkcji aplikacji.